Зенітні ліхтарі на покрівлі – конструкції балкового типу, що служать для потреб природної вентиляції та/або освітлення внутрішніх приміщень. За призначенням їх прийнято поділяти на:
- світлові (зенітні);
- аераційні;
- світлоаераційні.
Технічно зенітні ліхтарі у промислових будівлях дещо нагадують мансардні вікна, проте мають складнішу конструкцію, значно більші розміри та зазвичай об’ємну форму. На відміну від бічного, верхнє світло, що потрапляє крізь світловий ліхтар, проникає всередину приміщення більш ніж на 5-7 метрів, забезпечуючи приблизно вдвічі кращу освітленість.
Не існує жодних абсолютних правил, що закріплюють однаковість форми подібних виробів, проте найбільшого поширення набули конструкції круглого, овального, багатогранного, прямокутного та трикутного вигляду. При цьому виріб може бути виконаний як плоским, так і опуклим, мати форму арки або піраміди. На відміну від плоского (повністю зануреного в перекриття), світловий ліхтар, що піднімається над поверхнею покрівлі, здатний пропустити більше світла, з нього легше видаляються бруд і вода — тобто експлуатаційно він більш привабливий.
Зенітний ліхтар на покрівлі потрібно грамотно та раціонально підбирати, враховувати деякі фактори:
- форма та склад покрівлі;
- розташування внутрішніх розділових перегородок;
- експлуатаційні умови будівлі;
- специфіка діяльності конкретного підприємства;
- кліматичні особливості, у яких розташований об’єкт.
Конструкції зенітних ліхтарів промислових будівель діляться на точкові та стрічкові. Вибір конструкції не впливає на її прямий функціонал, а залежить від розташування обладнання усередині приміщення. Застосування точкових ліхтарів є доречним для природного освітлення робочих місць. Для великого виробничого приміщення, наприклад, у якому розташований конвеєр, застосовуються стрічкові зенітні ліхтарі. Компанія Медис-Т надає асортимент конструкцій по облаштуванню покрівельного освітлення для вашого виділеного бюджету під проект.
У будь-який тип конструкцій, які виготовляє компанія Медис-Т, можуть бути вбудовані стулки вентиляції або димовидалення. Система вентиляції відповідає за аерацію приміщення, забезпечуючи його свіжим повітрям та створюючи оптимальний мікроклімат для роботи людини. Система димовидалення в комплексі із зенітними ліхтарями вивільняє небезпечні гази та продукти горіння назовні, дозволяючи людині уникнути сильного отруєння та знайти шлях евакуації.